یکشنبه, 30 اردیبهشت 1403 2024,May

وام ودیعه مسکن این افراد 4 برابر شد+ مبلغ

25 فروردین 1403
وام ودیعه مسکن این افراد 4 برابر شد+ مبلغ

امسال وام ودیعه مسکن دانشجویان متاهل با هدف جوانی جمعیت افزایش چهار برابری داشته است.

به گزارش بانک اول مسعود گنجی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در خصوص برنامه این صندوق برای سال جدید گفت: امسال با یک افزایش 4 برابری در خصوص وام ودیعه مسکن دانشجویان متاهل که با هدف جوانی جمعیت محقق خواهد شد، سال جدید را آغاز کردیم.

وی ادامه داد: این وام شامل تمامی دانشجویان متاهلی خواهد شد که در محل تحصیل خود خانه اجاره کرده باشند. مبلغ ودیعه مسکن متأهلی برای شهرهای زیر 500 هزار نفر از 15 میلیون تومان به 60 میلیون تومان و در شهرهای بالای 500 هزار نفر به جز تهران از 20 میلیون تومان به 90 میلیون تومان افزایش یافته است.

گنجی در خصوص افزایش وام ودیعه مسکن تهران نیز تصریح کرد: وام ودیعه مسکن دانشجویان متاهل تهران از 25 میلیون تومان به 120 میلیون تومان افزایش یافته است که همگی این مبالغ این ترم به دانشجویان پرداخت خواهد شد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان در پایان به آغاز ثبت‌نام وام ودیعه مسکن دانشگاه‌ها را از اول اردیبهشت اشاره کرد و گفت: دانشجویان تا 15 اردیبهشت ماه برای ثبت‌نام این وام فرصت دارند و می‌توانند خانه اجاره کنند و ما مبلغ وام را به حسابشان واریز می‌کنیم.

اخبار مرتبط
وام مسکن ایثارگران، وامی است که به افراد واجد شرایط پرداخت می‌شود. از شرایط اصلی این وام، ایثارگر بودن متقاضی است، همچنین مبلغ این وام باتوجه به شهر محل زندگی متقاضی بین ۳۰۰ میلیون تا ۶۰۰ میلیون تومان می‌باشد.
افرادی که شرایط دریافت وام 200 میلیون یا 5 میلیارد تومانی طرح پذیرنده بانک ملی را دارند باید جواز و پروانه کسب را به یکی از شعب این مجموعه ارائه بدهند. در صورتی که فردی این وام را در قالب قرارداد قرض الحسنه دریافت کند، آن را با کارمزد چهار درصدی می‌گیرند. اما اگر این وام در قالب قرارداد مرابحه اعطا شود، سود آن 23 درصد خواهد بود. سقف مدت زمان پرداخت اقساط این تسهیلات به 36 ماه می‌رسد.
در عین حال تمامی دارندگان حساب قرض الحسنه پس انداز نیک همانند سایر حسابهای قرض الحسنه پس انداز، تا پایان مهلت جشنواره یعنی پایان خردادماه ۱۴۰۳ می توانند در قرعه کشی ۱۰۰۱ جایزه ۲۵۰ میلیون تومانی شرکت کنند.
مبلغ وام فرزندان بازنشستگان کشوری ۳۵۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال است. کارمزد این وام ۴ درصد و مدت بازپرداخت آن ۳۶ ماهه می‌باشد. توجه داشته باشید که این وام به حساب بانک صادرات که در سیستم احکام درج شده است واریز می‌گردد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها