شنبه, 30 تیر 1403 2024,July

گزارش روزانه بورس ۲۷ فروردین

27 فروردین 1403
گزارش روزانه بورس ۲۷ فروردین

بازار سرمایه پس از کاهش التهابات در سطح منطقه، روز جاری را با اقبال خریداران آغاز کرد و در اکثر سهام شاهد صفوف خرید بودیم.

به گزارش بانک اول  بازار سهام پس از ریزش هیجانی که 2 روز گذشته متاثر از التهابات منطقه تجربه کرد، پس از کاهش تنش ها و البته حمایت صندوق تثبیت در اکثر سهام خود امروز شاهد صف های خرید بود. البته با توجه به وجود دامنه ی محدود نوسانات به نظر می رسد در روز های آتی با برداشته شدن این محدودیت مجددا به شرایط با ثبات خود بازگردد.

گفتنی است سه نماد «فملی»، «فارس» و «فولاد» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «آریا»، «هرمز» و «شگویا» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «ذوب»، «فاذر» و «شستا» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «فصبا»، «نخریس» و «بیوتیک» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

گفتنی است صندوق های طلا، با توجه به کاهش نرخ ارز غیر رسمی و برداشته شدن محدودیت دامنه نوسان، همگی در منفی های قابل توجهی کار خود را آغاز کردند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ 25 فروردین ماه 1403، مبلغ 2 هزار میلیارد و 700 میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود 141 میلیارد تومان به بازار سهام تزریق کردند.

در بازار امروز 374 نماد در محدوده مثبت و 59 نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس 292 نماد در محدوده مثبت و 122 نماد در محدوده منفی معامله شدند./تسنیم

اخبار مرتبط
هدایت نقدینگی سرگردان به بورس به‌عنوان بازاری که کمترین اثر تورمی را ایجاد می‌کند، بهترین راهکار سرمایه‌گذاری است. اما چه زمانی می‌توان برای خرید و فروش اقدام کرد؟ به‌طور کلی عوامل مختلفی از اهداف زمانی تا بزنگاه‌های حساس سیاسی و اقتصادی در این رهگذر دخیل هستند.
بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شتران، وپاسار و حکشتی شد و در مقابل نمادهای معاملاتی وپارس، ومعادن و کگل با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.
بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی تاپیکو، شستا و شپدیس شد و در مقابل نمادهای معاملاتی فولاد، کچاد و افق با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.
بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 3میلیارد و 625میلیون ورقه به ارزش 6هزار و 702میلیارد تومان در 149هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 94واحد افت کرد و در ارتفاع 22هزار و 533واحد قرار گرفت.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها