یکشنبه, 27 خرداد 1403 2024,June

طلای جهانی گوش به زنگ شد

25 اردیبهشت 1403
طلای جهانی گوش به زنگ شد

قیمت طلا امروز، سه‌شنبه (۱۴ مه) ثابت بود زیرا سرمایه‌گذاران منتظر داده‌های کلیدی تورم ایالات متحده بودند که می‌تواند سرنخ‌های بیشتری در مسیر سیاست‌گذاری فدرال رزرو ارائه دهد.

به گزارش بانک اول بهای هر اونس طلا در ۲۳۳۵ دلار و ۹۳ سنت ثابت بود. قیمت شمش در روز دوشنبه یک درصد کاهش یافت. قیمت طلای آمریکا با ۰.۱ درصد کاهش به ۲۳۴۱ دلار و ۶۰ سنت رسید.

تمرکز بازارها در این هفته بر روی داده‌های شاخص قیمت تولیدکننده ایالات‌متحده در روز سه‌شنبه و به دنبال آن داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده در روز چهارشنبه، خواهد بود. بر اساس گزارش بانک فدرال رزرو نیویورک، آمریکایی‌ها ماه گذشته خود را برای فشارهای تورمی به طور کلی در چند سال آینده و تسریع افزایش قیمت مسکن آماده کردند.

اکثراقتصاددانان مورد نظر رویترز اظهار کردند که فدرال رزرو احتمالا دو بار در سال جاری، از ماه سپتامبر، نرخ بهره اصلی خود را کاهش خواهد داد. کاهش نرخ بهره هزینه فرصت نگهداری طلای بدون بازده را کاهش می‌دهد.

بانک مرکزی هند اعلام کرد که سهم طلا در ذخایر خارجی هند افزایش یافته است و از ۷.۳۷ درصد در پایان سپتامبر به ۸.۱۵ درصد در پایان مارس افزایش یافت.

شورای سرمایه گذاری جهانی پلاتین اعلام کرد کسری جهانی پلاتین در سال ۲۰۲۴ بیشتر از انتظار بود که به دلیل کاهش عرضه از معادن در آفریقای جنوبی و روسیه خواهد بود. شرکت متالز فوکوس اعلام کرد که انتظار می‌رود میانگین قیمت‌های پلاتین، پالادیوم و رودیوم امسال در مقایسه با سال ۲۰۲۳ کاهش یابد.

طبق گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، نقره با ۰.۴ درصد افزایش به ۲۸.۲۹ دلار در هر اونس رسید، پلاتین با ۰.۳ درصد افزایش به ۹۹۹ دلار و ۷۴ سنت رسید و پالادیوم با ۰.۳ درصد افزایش به ۹۶۴ دلار و ۸۶ سنت رسید./ایسنا

اخبار مرتبط
طبق ابلاغیه سازمان امور مالیاتی معافیت مالیاتی واردات طلا تا فروردین ۱۴۰۴ برقرار خواهد بود.
،‌ بازار در جریان معاملات امروز شاهد روند نزولی قیمت طلا و سکه نسبت به روز گذشته است.
مدیر ارز بازرگانی و عملیات ارزی مرکز مبادله ایران به این پرسش که چه افراد یا گروه‌هایی در تالار ارز توافقی امکان مبادله ارز خواهند داشت، این‌گونه پاسخ داد: تمام صادرکنندگان مشمول بند (۲) ماده (۸) آیین نامه اجرایی تبصره (۶) بند (ح) ماده (۲) مکرر قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ که ملزم به ایفای معادل ۹۰ درصد ارزش پروانه صادراتی خود به یک یا ترکیبی از روش‌های برگشت ارز به تشخیص خودشان هستند، می‌توانند ارز ناشی از صادرات خود را در این بازار به فروش برسانند.
متقاضیان می توانند با واریز مبلغ سه میلیارد و پانصد میلیون ریال(۳۵۰ میلیون تومان) به عنوان وجه الضمان به ازای هر قطعه شمش طلا تا ساعت ۲۴ روز یکشنبه ۲۷ خرداد ماه، در این حراج شرکت کنند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها